Σοκ στο 90’

Εικόνα του άρθρου Σοκ στο 90’
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 27/11/2021, 23:30

Ο ΠΑΣ στάθηκε και πάλι καλά σε ένα ματς με δυνατό αντίπαλο, αλλά η υπεροχή της ΑΕΚ τελικά καρποφόρησε στο 90’. Ο Σάκχοφ που είχε μπει αλλαγή, έκανε το 1-2 στους «Ζωσιμάδες» με σουτ έξω από την περιοχή και αφού η μπάλα κόντραρε στον Κάργα.

Τα άλλα δύο γκολ του παιχνιδιού είχανε μπει 80 λεπτά πριν. Ο Εραμούσπε έκανε το 1-0 με πέναλτι στο 5ο λεπτό με… τον κλασικό τρόπο: Μπρένερ, παλιά-τρύπα στον Περέα. Αυτή τη φορά ο επιθετικός του ΠΑΣ ανατράπηκε και μετά από VAR, υποδείχθηκε το πέναλτι.

Πριν συμπληρωθεί το 10ο λεπτό όμως, ο Αμραμπάτ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στη συνέχεια, η ΑΕΚ είχε την υπεροχή, αλλά ο ΠΑΣ ήταν επικίνδυνος, ενώ είχε και δοκάρι. Τελικά, η πίεση της ΑΕΚ καρποφόρησε στο τελευταίο λεπτό του ματς.

Ο Αργύρης Γιαννίκης επέστρεψε στους «Ζωσιμάδες» ως αντίπαλος και νικητής τελικά, και χειροκροτήθηκε από τον κόσμο.