Την Κυριακή 2 Οκτωβρίου, στις 12 το μεσημέρι στο Μουσείο Αργυροτεχνίας (Ακρόπολη Ιτς Καλέ- Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς), θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου του Σπύρου Γόγολου «Σμύρνη, μια ιστορία που δε γράφτηκε» που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις "Επίκεντρο". Το βιβλίο θα παρουσιάσουν η Μαρία Στρατσιάνη, διευθύντρια του Πνευματικού Κέντρου Δήμου Ιωαννιτών, η Βάσω Μέγα, δημοτική σύμβουλος Ιωαννίνων και ο συγγραφέας, Σπύρος Γόγολος.