Συνεχίζεται αυτό το σαββατοκύριακο η δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης που υλοποιεί ο Δήμος Ιωαννιτών με σκοπό την αύξηση της ανακύκλωσης και τη συμμετοχή των πολιτών στη διατήρηση μιας καθαρής πόλης.
Για δεύτερη φορά, συνεργεία του Δήμου με τον αντιδήμαρχο Βαγγέλη Πήχα και εθελοντές θα διανείμουν ενημερωτικό υλικό και σακούλες ανακύκλωσης στην πλατεία Μαβίλη.
Η διανομή θα γίνει το Σάββατο από τις 11:00 έως τις 13:00 και την Κυριακή από τις 11:00 έως τις 13:00 και από τις 18:00 έως τις 21:00.