Με «αντιγραφή» της πανελλαδικής κατάταξης που φέρνει επίσημα τους Φώφη Γεννηματά και Νίκο Ανδρουλάκη στις επαναληπτικές εκλογές για τον πρόεδρο του «φορέα της Κεντροαριστεράς», ολοκληρώθηκαν οι εκλογές στα Γιάννενα. Η διαφορά είναι το σαφώς καλύτερο αποτέλεσμα του κ. Ανδρουλάκη σε σχέση με την υπόλοιπη χώρα (στα Γιάννενα στηρίζεται αναφανδόν από το χώρο του πρώην υπουργού και βουλευτή Βαγγέλη Αργύρη). Κατά τα λοιπά, αρκετά καλά πήγε ο Γιώργος Καμίνης, ο οποίος στηρίχθηκε από το "μεταρρυθμιστικό" κομμάτι του αυτοδιοικητικού κυρίως ΠΑΣΟΚ, ενώ απογοητευτικό ήταν το αποτέλεσμα του Σταύρου Θεοδωράκη. Στην Ήπειρο ψήφισαν συνολικά 7.800 άτομα.
Τα αποτελέσματα δεν είναι επίσημα:
Γ. Γεννηματά 1.205
Ν. Ανδρουλάκης 1.005
Γ. Καμίνης 630
Στ. Θεοδωράκης 215
Κ. Γάτσιος 187
Γ. Μανιάτης 108
Γ. Ραγκούσης 56
Απ. Πόντας 0
Δ. Τζιώτης 0