Ο Δήμος Ιωαννιτών, μέσω του ΟΚΠΑΠΑ, ξεκινάει σήμερα 11 Δεκεμβρίου στις 19.00 διαδικτυακές συναντήσεις, σε συνεργασία με την Εταιρεία Ψυχοκοινωνικής Έρευνας και Παρέμβασης (Ε.Ψ.Ε.Π.), με σκοπό να αρθούν, κατά το δυνατόν, τα εμπόδια επικοινωνίας και σε ένα βαθμό, η μοναξιά που αντιμετωπίζουν οι ηλικιωμένοι-ες.
Η δράση είναι και ενημερωτική, με θέματα που αφορούν τους ηλικιωμένους-ες.
Η πρώτη πιλοτική συνάντηση με θέμα «Η πρόληψη των πτώσεων στην Τρίτη Ηλικία» θα προβληθεί μέσω του YouTube στο κανάλι του Δήμου Ιωαννιτών στις 19:00.