Ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας – Αλληλεγγύης & Προσχολικής Αγωγής του Δήμου Ιωαννιτών, σε συνεννόηση με τον ΕΟΔΥ και την 1η ΤΟΜΥ Ιωαννίνων, θα κάνει προληπτικά τεστ για τον COVID-19, στο προσωπικό και στους ωφελούμενους των κλειστών δομών Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας και των Παιδιών τους, Υπνωτήριο Αστέγων, καθώς και για τους εργαζόμενους των δομών του Βοήθεια στο Σπίτι, ΚΔΑΠ μεΑ, Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς.