To 10ο πανελλήνιο συνέδριο της Ελληνικής Εταιρείας Αρθροσκόπησης, Χειρουργικής Γόνατος και Αθλητικών Κακώσεων «Γεώργιος Νούλης» θα γίνει στα Γιάννενα, στο ξενοδοχείο Du Lac, από 19 έως 22 Ιουνίου.
Στο συνέδριο αναμένεται να συμμετάσχουν πάνω από 400 ορθοπαιδικοί, φυσικοθεραπευτές και φοιτητές.
Η εναρκτήρια ομιλία θα γίνει την Πέμπτη 20 Ιουνίου από τον καθηγητή Παναγιώτη Σουκάκο. Ο κ. Σουκάκος θα ανακηρυχθεί και επίτιμο μέλος της Εταιρείας για την μακροχρόνια προσφορά του στην εκπαίδευση και ακόμη πιο συγκεκριμένα για την υποτροφία «Γεώργιος Νούλης» που ξεκίνησε από τα Ιωάννινα.
Στο πλαίσιο συνεδρίου, την Παρασκευή 21 Ιουνίου θα υπάρχει εκδήλωση αφιερωμένη στην 20ετή ιστορία της Εταιρείας, όπως επίσης και στη ζωή και το έργο του Γεωργίου Νούλη.