Ούτε τώρα νίκη…

Εικόνα του άρθρου Ούτε τώρα νίκη…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 24/01/2021, 21:12

Ο ΠΑΣ δεν μπορεί να νικήσει. Ακόμα και όταν δείχνει καλά δείγματα, δεν μπορεί να γίνει αποτελεσματικός. Η ήττα από τον Βόλο με 0-1 δεν ήταν έκπληξη αναλογικά με το τι έγινε στο πρώτο ημίχρονο, στους «Ζωσιμάδες», καθώς ο Βόλος ήταν καλύτερος και ο Δουβίκας πραγματική απειλή (και σκόρερ), ωστόσο, με βάση την εικόνα του δεύτερου μέρους, ο ΠΑΣ άξιζε κάτι περισσότερο.

Ο Παμλίδης σκόραρε νωρίς στο 10’ αλλά καταλογίστηκε οφσάιντ. Στο 12’, ο Μπαρτόλο εξέθεσε τον Εραμούσπε, ο οποίος τον ανέτρεψε και παραχώρησε πέναλτι. Το μετέτρεψε σε γκολ ο Δουβίκας. Αμέσως μετά ο ΠΑΣ είχε καλεί στιγμή με τον Κάργα. Στο 35’ ο Δουβίκας είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους και ο Αργύρης Γιαννίκης αποφάσισε στο ημίχρονο να ξεκινήσει με τρεις αλλαγές.

Όντως, ο ΠΑΣ έγινε πιο επιθετικός και απείλησε για όλο το ημίχρονο τον Βόλο, κέρδισε κόρνερ, πίεσε, αλλά τελικά, το 0-1 ήταν το τελικό σκορ.

Φωτό: ΑΠΕ/Δ. Ραπακούσης