Όσο όμορφο είναι το χιόνι, άλλο τόσο δημιουργεί από μικρά μέχρι μεγάλα προβλήματα. Στα Γιάννενα, προς το παρόν, τα προβλήματα είναι μικρά. Ή καλύτερα, το χιόνι έχει αναγκάσει τους πάντες να ρίξουν τους ρυθμούς τους: από τους πεζούς μέχρι τους οδηγούς των αυτοκινήτων.
Εκ των πραγμάτων, χρειάζεται προσοχή, ενώ η κίνηση των αυτοκινήτων δεν διεξάγεται και με τον πιο ομαλό τρόπο.
Στο μεταξύ, η Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ιωαννίνων με email προς τους διευθυντές των σχολείων τούς δίνει το πράσινο φως για πρόωρη αποχώρηση των μαθητών από τα σχολεία, όπως ενημέρωσε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Παντελής Κολόκας. Μια απόφαση που προήλθε πάντως και από πιέσεις γονέων…