Εικόνα του άρθρου Ο ΠΑΣ είναι στη μέση της ερήμου
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 30/10/2023, 00:35
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΠΑΣ έχασε και σο «Κλ. Βικελίδης» με 2-0 από τον Άρη, κάνοντας άλλη μια πολύ μέτρια εμφάνιση.

Τα πρώτα 20 λεπτά του ματς κύλησαν με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία και τον ΠΑΣ να προσπαθεί να βγει στην κόντρα.

Στο 21’ το VAR είπε «όχι πέναλτι» υπέρ του Άρη και στο 23’ ο Νταρίντα είχε το πρώτο καλό σουτ.

Ο ΠΑΣ πέρασε σε πιο παθητικό ρόλο και τα σουτ τα έκαναν οι του Άρη.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τζίνο είδε την κίτρινη κάρτα και στο 61’ το επανέλαβε, περνώντας εκτός παιχνιδιού.

Στο 55’ ο Άρης άνοιξε το σκορ με τον Σουλεϊμάνοφ, μετά από γέμισμα του Φεράρι από αριστερά.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και ο ΠΑΣ να μην μπορεί να κάνει μια φάση της προκοπής.

Στο 74’ ο Σαμόρα βρήκε τη μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα του ΠΑΣ, ήταν όμως οφσάιντ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως δεν ήταν και έκανε το 2-0.

Ο ίδιος παίχτης είχε και δοκάρι στο 88’.

Το ματς τελείωσε με τον ΠΑΣ να γράφει ακόμα μια ήττα και η κατάστασή του να δυσχεραίνει σημαντικά.