Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Ο Λεό λύτρωσε τον ΠΑΣ

Εικόνα του άρθρου Ο Λεό λύτρωσε τον ΠΑΣ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 28/02/2020, 19:53

Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στη Δράμα και προηγήθηκε νωρίς σχετικά, με τον Κρίζμαν στο 21ο λεπτό, αλλά μετά έκανε το ίδιο λάθος που του έχει κοστίσει τους βαθμούς, ειδικά στον β’ γύρο: αντιμετώπισε νωθρά το ματς και οι γηπεδούχοι ήταν πιο έμπειροι από τους νεαρούς του Πλατανιά, την περασμένη αγωνιστική.

Η Δόξα μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Χάμοντ κινητήριο μοχλό, πίεσαν και τελικά, στο 63’, ισοφάρισαν. Μάλιστ, σκόρερ μετά την τρομερή μπαλιά του Χάμοντ, ήταν ένας πρώην παίκτης του ΠΑΣ, ο Κρητικός.

Στη συνέχεια ο ΠΑΣ ξύπνησε, πίεσε, ο Κρίζμαν σταμάτησε μπροστά στον Μένκα, αλλά αυτός που έδωσε τη λύση, για άλλη μια φορά φέτος, ήταν ο Ζαν Μπατίστ Λεό, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν πετάχτηκε στη φάση, από την κεφαλιά του Παντελάκη και έδωσε τη νίκη με 2-1 στον ΠΑΣ.