Λυκ πίσω

Νικητής στο ΠΕΑΚΙ

Εικόνα του άρθρου Νικητής στο ΠΕΑΚΙ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/10/2019, 22:18

Με σκορ 2-0, από τα γκολ που σημείωσαν Παμλίδης και Κρίζμαν, ο ΠΑΣ νίκησε στο δεύτερο φιλικό του σαββατοκύριακου, την Παναχαϊκή, στο ΠΕΑΚΙ.

Ο Αργύρης Γιαννίκης τόνισε μετά το τέλος του ματς:

«Δεν συγκρίνεται το σημερινό φιλικό με αυτό που δώσαμε στο πρωτάθλημα. Σήμερα πιστεύω ότι στο α’ ημίχρονο έδειξαν και οι δύο ομάδες ότι υποφέρουν από τη διακοπή του πρωταθλήματος. Έπρεπε να βρουν τον ρυθμό και οι δύο ομάδες. Γίνονταν πολλά λαθάκια εύκολα, μολαταύτα δεν απειληθήκαμε καθόλου στο παιχνίδι. Είχαμε τις ευκαιρίες μας και στο α’ και στο β’ ημίχρονο. Είχαμε ένα πολύ καλό μισάωρο στο β’ ημίχρονο και πιστεύω ότι και στα δύο φιλικά που κάναμε χθες και σήμερα είχαμε ως στόχο να βρούμε ρυθμό που είναι πολύ σημαντικό. Αν χρειαστεί θα κάνουμε τα πάντα για να είμαστε προετοιμασμένοι, αλλά ελπίζω να σταματήσει αυτό που γίνεται γιατί και ο ποδοσφαιριστής να ανεβοκατεβάζει εντάσεις και ψυχολογία».