Η εταιρία ανακύκλωσης ENACT, σχετικά με τη φωτιά που εκδηλώθηκε στο συνεργείο της, στο 5ο χλμ Ιωαννίνων-Αθηνών, ανακοινώνει ότι δεν κινδύνεψαν ανθρώπινες ζωές και το περιβάλλον, καθώς και ότι εφαρμόστηκαν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας.
«Οι επιπτώσεις περιορίστηκαν αποκλειστικά σε υλικές ζημιές που άμεσα θα αποκατασταθούν» αναφέρει και ευχαριστεί την Πυροσβεστική για την άμεση ανταπόκριση και επέμβαση.