Μέχρι και την ερχόμενη Πέμπτη δεν θα είναι δυνατή η αποκομιδή απορριμμάτων σε συγκεκριμένες οδούς της πόλης των Ιωαννίνων «λόγω τεχνικής βλάβης του ειδικού οχήματος που εξυπηρετεί τις εν λόγω περιοχές».
Όπως ανακοίνωσε ο Δήμος, η εξέλιξη αυτή αφορά όσους-ες κατοικούν στις οδούς Αιακιδών, Κώστα Χολέβα, Βλαχάβα, Σολωμού, Αθαμάνων, Τέκμωνος, Πλαπούτα, Ιγνατίου Άρτης, Χαόνων, Αγίου Κοσμά, Βαλαωρίτη στο Τσιφλικόπουλο, πάροδος Εφύρας, Ευπατορίας, Φοινίκης, Απολλωνίας. Αφορά δηλαδή τις περιοχές της Καλούτσιανης, της Καραβατιάς και του Τσιφλικόπουλου.
Λόγω λοιπόν της βλάβης, ο Δήμος «συστήνει στους κατοίκους να μη βγάλουν τα απορρίμματά τους στους κάδους και ζητά συγγνώμη για το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί».