Με την ολλανδική Άλκμααρ θα παίξει ο ΠΑΣ Γιάννινα αν περάσει, όπως όλα δείχνουν μετά το χτεσινό 3-0, τη νορβηγική Οντ. Η κλήρωση που έγινε πριν από λίγη ώρα έβγαλε δύσκολο αντίπαλο. Το ίδιο συνέβη και για την ΑΕΚ που θα αντιμετωπίσει τη γαλλική Σεντ Ετιέν, ενώ ο ΠΑΟΚ θα παίξει με τον Άγιαξ. Εύκολη κλήρωση είχε ο Παναθηναϊκός που θα παιξει με την ΑΙΚ Σόλνα ή τη Γιουρόπα από το Γιβραλτάρ. Για το Τσάμπιονς Λιγκ ο Ολυμπιακός θα παίξει την είσοδό του στους ομίλους με τη Χάποελ Μπερ Σεβά ή τη Σέριφ Τίρασπολ.