Τον υποψήφιο δήμαρχο Λάζαρο Νάτση συνάντησε ο πρώην υπουργός και υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Παναγιώτης Κουρουμπλής. Στη συζήτηση συμμετείχαν και μέλη της γραμματείας της παράταξης «Γιάννενα - Πολίτες για την Ανατροπή».
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την αυτοδιοίκηση, καθώς και τις επικείμενες εκλογές.
Ο κ. Κουρουμπλής τόνισε ότι «οι εκλογές σε ευρωβουλή, περιφέρεια και δήμους είναι μάχη για τη δημοκρατία, που θα πρέπει να δώσουμε με όλες μας τις δυνάμεις».
Επίσης, σύμφωνα με την ανακοίνωση της παράταξης, τόνισε ότι «τώρα που γνώρισε και από κοντά πρόσωπα που απαρτίζουν το ψηφοδέλτιο, είναι βέβαιος για την επιτυχημένη πορεία του συνδυασμού. Ο κ. Νάτσης αντευχήθηκε επιτυχία στον εκλογικό του αγώνα.