dodoni back

Λύτρωση στις καθυστερήσεις

Εικόνα του άρθρου Λύτρωση στις καθυστερήσεις
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/10/2024, 18:57

Ο ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζει να μην πείθει αλλά αυτή τη φορά, ο Σομποτσίνσκι ήταν ο λυτρωτής, καθώς έβαλε το γκολ της νίκης στο 2-1 με τον Καμπανιακό, στις καθυστερήσεις.

Ο ΠΑΣ δεν ήταν καλός κατά το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, παραμένοντας δεσμώτης της σέντρας στο πρώτο ημίχρονο.

Βρέθηκε ξανά πίσω στο σκορ όταν ο Φροσύνης στο 10’ βρήκε «κρύα» την άμυνα του ΠΑΣ και έκανε το 0-1.

Ο Μάντζης, σε μια από τις λίγες πετυχημένες σέντρες του ΠΑΣ, έαβλε ένα τρομερό γκολ στο 35’ με ανάποδο ψαλίδι και ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ έκανε πιο ορθολογικές προσπάθειες, αλλά ο Καμπανιακός έδειχνε να αντέχει, ενώ βγήκε μια-δυο φορές με αξιώσεις στην αντεπίθεση.

…και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα θα γκέλαρε για τρίτη συνεχή αγωνιστική, ο Σομποτσίνσκι βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο, μετά από κόρνερ και έκανε το 2-1 στο 91’, ενώ λίγο πριν ο τερματοφύλακας του Καμπανιακού είχε κάνει μια καταπληκτική απόκρουση.