Με συνεχώς αυξανόμενη ένταση συνεχίζονται οι διπλές προπονήσεις του ΠΑΣ καθώς ολοκληρώνεται σιγά σιγά το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας και πλησιάζει η ώρα αναχώρησης για το Καρπενήσι. Πιο συγκεκριμένα στην πρωινή προπόνηση της Πέμπτης, οι ποδοσφαιριστές δούλεψαν για ακόμη μια φορά στη δύναμη και την υψηλή αερόβια ικανότητα ενώ το απόγευμα έκαναν ασκήσεις με μπάλα και ασκήσεις υποομαδικής αμυντικής και επιθετικής τακτικής.