Τελικά, τα υλικά από τα έργα στην 3η επαρχιακή οδό στο Τσίμοβο δεν είναι δυνατό να απομακρυνθούν έγκαιρα και έτσι, ο δρόμος θα μείνει κλειστός και το σαββατοκύριακο.
Σύμφωνα με τον Δήμο Βορείων Τζουμέρκων, θα ανοίξει κατ’ εκτίμηση, το απόγευμα της προσεχούς Δευτέρας.
Για όσο διάστημα παραμένει κλειστός ο δρόμος, η κίνηση προς τις κοινότητες της δημοτικής ενότητας Τζουμέρκων, θα γίνεται από Γέφυρα Πολιτσάς προς Αμπελοχώρι.