Στο πλαίσιο των εορτασμών των 25 ετών της Ένωσης Μοντελιστών Ιωαννίνων, ο σύλλογος διοργανώνει την πρώτη εκδήλωση του με το τμήμα τηλεκατευθυνόμενων φορτηγών και μηχανημάτων (Hellenic Mini Truckers Club). Θα γίνει έκθεση - επίδειξη τηλεκατευθυνόμενων μοντέλων φορτηγών και μηχανημάτων στις 3 και 4 Δεκεμβρίου στο χώρο του συνεργείου Τζιάλλα, στην ΒΙ.ΠΕ. Ιωαννίνων με ελεύθερη είσοδο. Η έκθεση θα λειτουργήσει Σάββατο 3 Δεκεμβρίου από 11 πμ έως 7 μμ. και Κυριακή 4 Δεκεμβρίου από 10:30 πμ έως 16:00 μμ. Θα παρουσιαστούν τηλεκατευθυνόμενα μοντέλα φορτηγών και μηχανημάτων όλων των τύπων των μελών μας καθώς και στατικά εκθέματα.