Εικόνα του άρθρου Κακή, ψυχρή και ανάποδη Δευτέρα…
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/01/2020, 20:27
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν χειμωνιάτικη Δευτέρα ήταν το ματς του ΠΑΣ με τον Λεβαδειακό, στον  (εμφανώς ταλαιπωρημένο) αγωνιστικό χώρο των «Ζωσιμάδων».

Ο ΠΑΣ ήταν κακός και έχασε το ματς και το αήττητο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με γκολ του Μεχία.

Ο Λεβαδειακός κατέβηκε με μια τακτική «ένας προς ένα», προσπαθώντας να εξουδετερώσει τα ατού του ΠΑΣ και εν πολλοίς, τα κατάφερε. Νάουμετς και Λεό δεν μπόρεσαν να περάσουν το παιχνίδι μπροστά, ο Κονέ στο κέντρο κέρδιζε τις περισσότερες μπάλες για τους φιλοξενούμενους, ο Κρίζμαν ήταν πολύ βαρύς. Είναι χαρακτηριστικό ότι η πρώτη φάση του παιχνιδιού έγινε στο 56’, με σουτ που μπλόκαρε χωρίς μεγάλη ενόχληση ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

Το ματς κύλησε στους ίδιους ρυθμούς, ο Νικολιάς τόνωσε κάπως τον ΠΑΣ με την είσοδό του, αλλά το «έμφαγμα» ήρθε στο 92’ όταν ο Μεχία βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Χουτεσιώτη και έκανε το τελικό 0-1.