Εικόνα του άρθρου Ισόπαλος με την Κέρκυρα, περιμένει Παναχαϊκή
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/10/2019, 13:08
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό ματς του ΠΑΣ με την Κέρκυρα στο Πανηπειρωτικό χτες Σάββατο. Σήμερα στις 15.00, ο ΠΑΣ υποδέχεται στο ίδιο γήπεδο την Παναχαϊκή, προσπαθώντας να κρατηθεί σε αγωνιστική κατάσταση, καθώς η Β’ εθνική έχει αναβληθεί μέχρι νεοτέρας.

Ο προπονητής της ομάδας Αργύρης Γιαννίκης τόνισε:

«Ξεκινήσαμε ορεξάτα στο πρώτο 15λεπτο, είχαμε 3 κόρνερ, 4-5 κάθετες στην περιοχή που δεν αξιοποιήθηκαν και 1-2 καλές ευκαιρίες. Μετά κόπηκε κάπως ο ρυθμός, υπάρχει μία ψυχική κούραση από τις συνεχείς προπονήσεις και μην ξεχνάμε ότι αυτή η ενδεκάδα δεν είχε τη συνοχή που θα έπρεπε. Το σημαντικό είναι να πάρουν όλοι οι παίκτες συμμετοχή για να έχουν όλοι ρυθμό.

Συμπεράσματα δεν βγαίνουν, αλλά ξέρουμε πως θέλουμε να παίξουμε και ο σκοπός είναι να αποκτήσουν όλοι ρυθμό και να έχουν λεπτά συμμετοχής».