Ισοπαλία… από νωρίς

Εικόνα του άρθρου Ισοπαλία… από νωρίς
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/01/2022, 23:29

ΠΑΣ και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1 στους "Ζωσιμάδες". To ματς ξεκίνησε κυριολεκτικά με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς ο Κουλούρης έβαλε το 6ο του φετινό τέρμα στο πρώτο μόλις λεπτό του ματς, επωφελούμενος από κόντρες στην περιοχή του ΠΑΣ.

Ενάμισι λεπτό αργότερα ο ΠΑΣ ισοφάρισε με το συνήθη ύποπτο Χουάν Χοσέ Περέα, ο οποίος πετάχτηκε τελευταίος και από κοντά ισοφάρισε, μετά από σέντρα του Σάλιακα.

…και αυτό ήταν. Οι δύο ομάδες δεν ξαναβρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα για τα υπόλοιπα 89 λεπτά, παρότι είχαν ευκαιρίες. Ο Εραμούσπε δεν μπόρεσε να προλάβει τη μπάλα στο 40’, ο Στρούγγης έχασε από τον Σούλη στο 45’, ο Μπρένερ «έπεσε» στον Γιαννιώτη στο 48’ σε ένα σουτ που αν έμπαινε, θα ήταν ένα από τα καλύτερα γκολ της αγωνιστικής, ο Γιαννιώτης και πάλι στο 59’ απέκρουσε σουτ του Σάλιακα και πάλι το ίδιο στο 72’ σε απευθείας φάουλ.

Ο ΠΑΣ θα μπορούσε να πάρει τους τρεις βαθμούς στο 73’, αλλά ο Γιαννιώτης ήταν και πάλι εκεί στο σουτ του Λώλη.