Εικόνα του άρθρου Ήττα κατόπιν υποβιβασμού
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 21/04/2024, 17:00

Υποβιβασμένος και μαθηματικά πήγε ο ΠΑΣ Γιάννινα στις Σέρρες για να παίξει με τον Πανσερραϊκό.

Προς τιμή της ομάδας, το πάλεψε, έχασε όμως με 2-1.

Είχε την πρώτη καλή ευκαιρία του ματς με τον Ροσέρο στο 22’, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο Πανσερραϊκός όμως ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 29’, με ωραίο γκολ του Τομάς, ο οποίος έκανε πολύ δυνατό σουτ, το οποίο ο Αθανασίου δεν μπόρεσε να σταματήσει: 1-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μπετανκόρ από τον Αθανασίου. Εκτέλεσε ο Ουάρντα και 2-0.

Ο ΠΑΣ μείωσε με τον ίδιο τρόπο στο 64’, σε μαρκάρισμα στον Ροσέρο. Εκτέλεσε ο Κόντε και 2-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ παραλίγο να ισοφαρίσει, αλλά ο Γούλερι έδιωξε σε κόρνερ την τελευταία στιγμή.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τον ΠΑΣ να «γράφει» άλλη μια ήττα, φέτος.