Oikonomou pisoi

Ήττα από την ΑΕΚ

Εικόνα του άρθρου Ήττα από την ΑΕΚ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/10/2020, 00:38

Ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ στους «Ζωσιμάδες» με 1-0, σε ένα παιχνίδι που ίσως θα μπορούσε να είχε πάρει κάτι περισσότερο.

Τρεις φάσεις που «πέρασαν» από VAR έκριναν το ματς: στο 16’ ο Χουτεσιώτης έπεσε πάνω στον Χνιντ, αφού εκείνος είχε πάρει την κεφαλιά (και είχε στείλει τη μπάλα άουτ). Μετά την εξέταση της φάσης, ο διαιτητής Διαμαντόπουλος έδωσε πέναλτι, που το χτύπησε επιτυχημένα ο Ανσαριφάρντ.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΣ σκόραρε με τον Παμλίδη στο 35’, αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ. Ο ΠΑΣ μπήκε καλύτερα στο β’ μέρος, σκόραρε ξανά στο 51’ αλλά και πάλι το VAR ακύρωσε το γκολ. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Εραμούσπε έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Τσιντώτα. Η είσοδος των Λιβάγια-Ολιβέιρα έδωσαν ξανά ώθηση στην ΑΕΚ, ωστόσο το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Φωτό: ΑΠΕ/Δ. Ραπακούσης