Στις 18-20 Μαρτίου έγινε στο Λιλιάνο της Ιταλίας το Παγκόσμιο κύπελλο συλλόγων στην τεχνική κολύμβηση.
Η Γιολάνδα Καπέρδα του Άλμπατρος Ιωαννίνων με προπονήτρια την Κατερίνα Τσιούρη πήρε μέρος και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 400 μ. διπλά πέδιλα, χάνοντας το όριο πρόκρισης για ελάχιστα εκατοστά του δευτερολέπτου, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων-νεανίδων. Το ίδιο και στα 100 μ.
Την επόμενη μέρα όμως, στα 200 μ. διπλά πέδιλα και με χρόνο 1:50.39 πέτυχε το στόχο της και θα είναι το δεύτερο μέλος του συλλόγου που θα αγωνιστεί με το εθνόσημο στη τεχνική κολύμβηση.