Συντακτης: Γιώργος Τσαντίκος
Δημοσιευση: 9-05-2019, 08:04
ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΑΞΕΩΝ

Το ψηφοδέλτιό του παρουσίασε ο υποψήφιος δήμαρχος Άρης Μπαρτζώκας, επικεφαλής της παράταξης «Γιάννενα Τώρα» σε εκδήλωση που έγινε στο ξενοδοχείο Du Lac.

Ο κ. Μπαρτζώκας παρουσίασε το πρόγραμμα και τις αρχές της παράταξης, αλλά και τη δράση της, τα τελευταία πέντε χρόνια στο δημοτικό συμβούλιο.

Αναφέρθηκε σε στοιχεία που θεωρεί ότι χαρακτηρίζουν την παράταξη όπως «την απόλυτη διαφοροποίηση της από τις άλλες, ‘παλαιάς κομματικής κοπής παρατάξεις’, οι οποίες όσο κι αν ενδύονται τον μανδύα του ανεξάρτητου δεν μπορούν ποτέ να απαλλαγούν από τα βαρίδια του παρελθόντος τους», καθώς και το «επίπεδο των μελών της παράταξης και την προσωπική καταξίωση του καθενός, αλλά και το διαφορετικό και πολιτισμένο πολιτικά τρόπο που πολιτεύεται διαχρονικά η παράταξη».

Το ψηφοδέλτιο είναι το εξής:

1. Αθανασόπουλος Χρήστος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

2. Μπουχαραλή Τζιχάντ Αλ, Ιατρός [Παμβώτιδος]

3. Αλεξίου Θοδωρής, Σύμβουλος Επιχειρήσεων

4. Αναγνωστοπούλου Μαρίνα, Ιατρός

5. Αναγνωστόπουλος Χρήστος, Συνταξιούχος Τραπεζικός [Ανατολής]

6. Βασιλείου Βασιλική, Πολιτικός Μηχανικός

7. Βασιλείου Κώστας, Διαχειριστής Πληροφορικών Συστημάτων

8. Βούστρος Νίκος, Επιχειρηματίας - Ειδικός Ψηφιακής Επιχειρηματικότητας

9. Βράκας Μιχάλης, Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ [Μπιζανίου]

10. Γιάκου Φωτεινή, Βρεφονηπιοκόμος [Παμβώτιδος]

11. Γιαννακού Κατερίνα, Χημικός - Ενεργειακός Μηχανικός [Παμβώτιδος]

12. Γοργόλης Γιώργος, Τεχνολόγος Γεωπόνος

13. Δεβελέγκας Παναγιώτης, Φαρμακοποιός

14. Ελματζόγλου Ρένα (Ζαχαρένια), Ψυχοπαιδαγωγός

15. Ευαγγέλου Βαγγέλης, Καθηγητής Πανεπιστημίου

16. Ζαλαβρά Δώρα, Διοικητικό Στέλεχος Αθλητισμού [Περάματος]

17. Ζιώγα Ειρήνη, Μηχανικός Περιβάλλοντος

18. Ζήση - Γείτονα Νεκταρία, Ιδιωτική Υπάλληλος

19. Κολιός Σταύρος, Φυσικός [Ανατολής]

20. Κολόκας Θόδωρος, Επιχειρηματίας [Περάματος]

21. Κονιτσιώτη Ερμίνα, Μεσίτρια

22. Κυριαζής Κώστας, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

23. Λιάπης Χρήστος, Μηχανολόγος ΤΕ

24. Μάγκου - Γαλάρη Αλεξάνδρα, Υπάλληλος Παν/κού Νοσοκομείου [Παμβώτιδος]

25. Μπαλωμένου Αρσινόη, Φοιτήτρια

26. Μπετούνη Εύη, Αρχιτέκτων

27. Μακρή Έφη, Φιλόλογος [Νήσου]

28. Μιχαηλίδης Τριαντάφυλλος, Χωροτάκτης - Πολεοδόμος

29. Νάκας Χρήστος, Συνταξιούχος ΕΤΕΠ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

30. Πάνου Δημήτρης, Ιατρός - Δημοτ. Σύμβουλος

31. Παπαδημητρίου Θωμάς, Ελεύθερος Επαγγελματίας

32. Ράντου Θωμαϊς, Νοσηλεύτρια [Μπιζανίου]

33. Ρώσσης Γιάννης, Ιδιωτικός Υπάλληλος - Μελισσοκόμος [Ανατολής]

34. Ρώσσης Κώστας, Υπάλληλος ΔΕΗ

35. Σακκάς Κώστας, Πολιτικός Μηχανικός

36. Σκούρτης Δημήτρης, Προϊστάμενος Πληροφορικής & Νέων Τεχνολογιών της Δ/νσης Β/βάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων

37. Σταμάτης Βασίλης, Μηχανικός Η/Υ και Πληροφορικής

38. Στεργίου - Γιαννακοπούλου Αλίκη, Πολιτικός Μηχανικός

39. Στράτη Ελένη, Οικονομολόγος

40. Σωτηριάδης Αριστείδης, Επιχειρηματίας [Ανατολής]

41. Ταμβακολόγος Κώστας, Επιχειρηματίας

42. Τζίμα Νατάσσα, Ιδιωτική Υπάλληλος [Ανατολής]

43. Τσάκαλου Γεωργία - Τριανταφύλλου, Επιχειρηματίας

44. Τσέλιου - Σίμου Ρούλα, Επιχειρηματίας

45. Φαρσαρώτας Μιχάλης, Επιχειρηματίας

46. Χούσος Ηλίας, Φυσικός

200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα
Ντοτη3