Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Φροντιστών Μέσης Εκπαίδευσης Ιωαννίνων και το Επιμελητήριο Ιωαννίνων, συνδιοργανώνουν στις 19 Ιουνίου, στις 18.00, ημερίδα για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού, στις 18:00 στο ξενοδοχείο Grand Serai (αίθουσα Ευεργετών)
Θα μιλήσει ο δρ Κωνσταντίνος Κότιος, σύμβουλος Εκπαίδευσης και Καριέρας, και θα κάνουν παρουσιάσεις τμημάτων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων οι Κώστας Κοσμίδης, καθηγητής Τμήματος Φυσικής και διευθυντής Κέντρου Εφαρμογών laser, Πέτρος Μαραγκός, καθηγητής Αναπτυξιακής και Αναπαραγωγικής Βιολογίας και πρόεδρος του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών και Συμεών Αγαθόπουλος, καθηγητής του τμήματος Μηχανικών Επιστήμης Υλικών.