Oikonomou pisoi

Φινάλε με άνετη νίκη

Εικόνα του άρθρου Φινάλε με άνετη νίκη
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/05/2018, 23:55

Με καλό τρόπο έκλεισε μια κακή χρονιά ο ΠΑΣ, νικώντας τον Ολυμπιακό στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, παρά την καταρρακτώδη βροχή και να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΣ όμως ήταν αυτός που είχε το δοκάρι στο 39’, σε σέντρα του Νικολιά που μάλλον δεν πήγαινε για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ ξεκίνησε καλύτερα και στο 54’ οι δύο… ανανεωμένοι του ΠΑΣ, άνοιξαν το σκορ.

Ο Αποστολόπουλος εκτέλεσε κόρνερ, ο Τζημόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Επτά λεπτά αργότερα, ο Κόντε έβαλε ακόμα ένα καταπληκτικό γκολ με τον ΠΑΣ, ίσως το τελευταίο του με την ομάδα, κάνοντας το 2-0.

Στο 86' ο ΠΑΣ άγγιξε το θρίαμβο, όταν είχε και δεύτερο δοκάρι, με τον Μιχαήλ που πήρε την κεφαλιά, ο Σισέ όμως απομάκρυνε τη μπάλα, η οποία αναπήδησε δύο φορές στο οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

Στο 92' ο ΠΑΣ έκανε το 3-0 με τον Βιντάλ που είχε περάσει αλλαγή επτά λεπτά πριν.