Το 6ο φεστιβάλ πολυφωνικού τραγουδιού και παραδοσιακής μουσικής με τίτλο «Στο δρόμο της Πολυφωνίας» διοργανώνει ο Σύλλογος Πωγωνίσιου Πολυφωνικού Τραγούδι, μαζί με την Περιφέρεια Ηπείρου, την Παρασκευή 2 Αυγούστου, στις 21:00, στους Κουκλιούς.
Θα συμμετέχουν τα μουσικά σχήματα: Ήνορo, Μουσικό Σχολείο Ιωαννίνων, ΠωγωΝέοι, Λύκειο Ελληνίδων Ιωαννίνων, Κατά Φωνή, Σύλλογος Πωγωνίσιου πολυφωνικού τραγουδιού, Tepelena.
Την παρουσίαση θα κάνει ο Παναγιώτης Τζόκας.