Εύκολη λεία στο Καραϊσκάκη

Εικόνα του άρθρου Εύκολη λεία στο Καραϊσκάκη
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 24/04/2017, 01:01

Δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση ο ΠΑΣ στον πρωταθλητή από σήμερα Ολυμπιακό, στο προτελευταίο παιχνίδι της σεζόν. Οι γηπεδούχοι νίκησαν 5-0 και πήραν το 44ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους, σημειώνοντας 3 γκολ σε 10 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξε ο Μαρίν στο 20’, διπλασίασε τα τέρματα ο Ντα Κόστα στο 24’, τρίτο γκολ ο ντε λα Μπέγια στο 29’. Ο Πασχαλάκης ήταν για μια ακόμα φορά καλύτερος παίκτης του ΠΑΣ, καθώς κράτησε το σκορ σε αυτά τα επίπεδα. Ο ΠΑΣ συνέχισε να πληρώνει τις πολλές απουσίες του και την έλλειψη κινήτρου στο δεύτερο ημίχρονο, όπου στο 71’ ο ντε λα Μπέγια έβαλε το δεύτερό του γκολ και το τέταρτο της ομάδας του και ο Ντομίνγκες έκλεισε το σκορ με πέναλτι στο 81’.