Το Επιμελητήριο Ιωαννίνων και οι βετεράνοι μπασκετμπολίστες της Εθνικής Ελλάδας, διοργανώνουν αγώνα μπάσκετ στις 4 Απριλίου στο Νέο Κλειστό, για τη στήριξη του συλλόγου Κηδεμόνων-Φίλων Ατόμων με αναπηρία «Η Κύψελη» με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ.
Τον αγώνα στηρίζουν η Περιφέρεια Ηπείρου, ο Δήμος Ιωαννιτών και το αθλητικό σωματείο γυναικών «Καλλιπάτειρα».
Στο γεγονός θα συμμετάσχει και η ομάδα μπάσκετ της Βουλής.