Με ένα χρυσό μετάλλιο επέστρεψε ο Περιβαλλοντικός Ναυταθλητικός Όμιλος Ιωαννίνων από την Καστοριά όπου στις 16-17 Ιουλίου έγινε η β’ φάση του 88ου πανελλήνιου πρωταθλήματος κωπηλασίας.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Δημοσθένης Κουτσογιάννης και ο Άγγελος Ντούσκος στην κατηγορία διπλού σκιφ παίδων, με επίδοση και χρόνο 06:43:09.
Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, ο Όμιλος κατατάχθηκε στην 7η θέση του πίνακα μεταλλίων της Β’ φάσης και στην 11η του συγκεντρωτικού πίνακα μεταλλίων επί συνόλου 27 Ομίλων και συνολική συγκομιδή 2 χρυσά, 1 χάλκινο και 1 αργυρό.
Ο Περιβαλλοντικός Ναυταθλητικός Όμιλος συγχαίρει επίσης τον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.