Το Γυμνάσιο Κουτσελιού έχει νέα πρόσοψη: Πρόκειται για το έργο του Γιώργου Μήτση, εκπαιδευτικού στο σχολείο και ζωγράφου, που σε συνεργασία με τη σχολική επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και το διευθυντή Σπύρο Ζήνδρο, φιλοτέχνησε το ψηφιδωτό που πλέον κοσμεί την είσοδο του κτιρίου.
Η πρόεδρος της επιτροπής Φιλιώ Νόκα αναφέρει σε δήλωσή της ότι «το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό και θα το απολαμβάνουν τόσο οι μαθητές και καθηγητές όσο και οι πολίτες αυτής της πόλης».