Ξεκίνησε η προπώληση των εισιτηρίων για την παράσταση «Εκτός ύλης ή ο μονόλογος ενός καθ' ομολογία παράλογου», ένα έργο γραμμένο από τον Κώστα Λεϊμονή, που θα ανέβει στην αίθουσα «Β. Πυρσινέλλας» του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών το Σάββατο 5 Μαΐου, στις 21:00.
Τον πρωταγωνιστικό ρόλο ερμηνεύει ο Γεράσιμος Σκιαδαρέσης. Το έργο κινείται γύρω από μια ομιλία παραίτησης ενός διεφθαρμένου μα σε κρίση συνείδησης υπουργού.
Τη σκηνοθεσία έχει κάνει η Κωνσταντίνα Νικολαΐδη. Παίζουν: Παύλος Λουτσίδης, Ελένη Θεοχάρη, Δημήτρης Κωνσταντινίδης, Κωνσταντίνος Τσούμπαρης, Τάσος Κονταράτος.
Εισιτήριο 12 ευρώ (στην είσοδο) και 8 ευρώ στην προπώληση.
Η προπώληση των εισιτηρίων γίνεται στο ταμείο του Πνευματικού Κέντρου από 11:00 έως 14:00 και από 18:00 έως 21:00.