δεη πισω tc1
ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ 2023

#εκλογες2023: Τα ψηφοδέλτια στο νομό Πρέβεζας

Εικόνα του άρθρου #εκλογες2023: Τα ψηφοδέλτια στο νομό Πρέβεζας
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/05/2023, 14:00
ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ 2023 - ΗΠΕΙΡΟΣ

Τα ψηφοδέλτια στο νομό Πρέβεζας, όπως ανακηρύχθηκαν από τον Άρειο Πάγο, έχουν ως εξής:


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1.       ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2.       ΚΑΤΣΙΚΟΒΟΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

3.       ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου

4.       ΜΠΕΪΝΤΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ιωάννη


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ  ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ  ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1.       ΛΕΛΟΒΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη

2.       ΜΑΡΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγελου

3.       ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη

4.       ΡΕΒΙΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ του Νικολάου


ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής

1.       ΒΑΡΤΕΛΑΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Πέτρου

2.       ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

3.       ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου

4.       ΧΗΤΑ ΜΑΡΙΑ του Βησσαρίωνα

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1.       ΑΜΑΡΑΝΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ελευθερίου

2.       ΜΑΛΕΖΑ ΖΗΝΟΒΙΑ (ΖΗΝΑ) του Ευσταθίου

3.       ΠΟΥΜΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

4.       ΤΖΙΜΑ ΜΑΡΙΑ του Σπυρίδωνα


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1.       ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Ιωάννη

2.       ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Κυριάκου

3.       ΠΑΠΟΥΛΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ του Γεωργίου


ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

1.       ΖΗΚΙΔΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Τιμολέοντος

2.       ΛΑΪΝΑ ΠΑΡΘΕΝΙΑ του Νικολάου

3.       ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία

4.       ΝΙΚΟΥ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ του Διονυσίου


ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

1.       ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ  ΚΟΜΜΑ  ΕΛΛΑΔΑΣ  (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1.       ΜΟΥΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

1.       ΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γρηγορίου


ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

 

1.       ΓΚΟΥΓΙΑΝΟΥ- ΖΙΑΚΑ ΠΕΛΑΓΙΑ του Δημητρίου

2.       ΜΑΝΙΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Σταύρου

3.       ΝΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σωτηρίου

4.       ΣΙΑΦΑΚΑ ΑΘΗΝΑ του Γεωργίου


Κίνημα 21

1.       ΝΤΟΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαρίση


ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης

1.       ΠΑΛΤΑΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου

2.       ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου


ΝΙΚΗ

1.       ΚΑΤΣΙΜΠΟΥΡΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου

2.       ΜΟΝΔΕΛΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Αναστασίου


ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ - ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1.       ΤΣΕΛΑΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του Ευσταθίου


ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ - ΚΡΑΜΑ

1.       ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου


ΟΑΚΚΕ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ

1.       ΔΕΛΗΝΑΟΥΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

 

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ  ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ  ΚΟΜΜΑ  ΕΛΛΑΔΑΣ

1.       ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Παντελή


ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1.       ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΑΜΑΛΙΑ του Σωκράτη

2.       ΜΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1.       ΧΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη


ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (Τ.ΟΛ.ΜΑ)

1.       ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΙΩΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Αθανασίου


ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ

1.       ΣΑΛΙΑΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ηλία

2.       ΣΙΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου


ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΞΑΝΑ

1.       ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ του Θεόδωρου


ΠΝΟΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-Δημήτριος  Κούβελας

1.       ΤΑΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου


ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ

1.       ΤΖΑΚΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Πέτρου

2.       ΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

 

ΕΝΟΤΗΤΑ - ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α

1.       ΣΟΛΔΑΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Ζώης


ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1.       ΤΣΕΤΣΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ του Βασιλείου

ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Μαννι πισω dodoni back Ντοτη3