Το Εργατικό Κέντρο Ιωαννίνων διοργανώνει εκδήλωση αλληλεγγύης την Πέμπτη 27 Αυγούστου στην κεντρική πλατεία, με αφιέρωμα στην ηπειρώτικη παραδοσιακή μουσική. Την εκδήλωση διοργανώνουν τα σωματεία του Εργατικού.
Στην εκδήλωση συμμετέχει και το σωματείο Μουσικών, που καλεί τον κόσμο να πάρει μέρος. «Οι μουσικοί του κλάδου μας στηρίζουμε την εκδήλωση και συμμετέχουμε μαζικά με τις οικογένειες μας, κλιμακώνουμε τις διεκδικήσεις μας, οργανώνουμε την πραγματική αλληλεγγύη» τονίζουν οι μουσικοί στην ανακοίνωσή τους.