Η ομάδα συντονιστών εκπαιδευτικού έργου του ΠΕΚΕΣ/ΠΕΔΙΕΚ Ιωαννίνων διοργανώνει διεθνή επιστημονική διημερίδα στις 26 και 27 Μαρτίου, αφιερωμένη στα 200 χρόνια από την επανάσταση του ’21, με τίτλο «Αναζητώντας την παιδαγωγική ηγεσία: η διαχείριση κρίσεων στην εκπαίδευση».
Περισσότερες λεπτομέρειες και αναλυτικό πρόγραμμα, υπάρχουν εδώ.
Η ζωντανή αναμετάδοση της τηλεδιημερίδας θα γίνει από το διαδικτυακό κανάλι KONITSA-Web-TV εδώ, καθώς και στο youtube και το facebook.