Ο Εκπαιδευτικός Οργανισμός «Επικοινωνία» των Ιωαννίνων, συμμετέχει στην πανελλήνια πρωτοβουλία του ELA-Educational Leadership Association, του οποίου είναι ιδρυτικό μέλος, με τίτλο «read for good».
Μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί, συμμετέχουν διαβάζοντας μια ιστορία και κάθε φορά, κατατίθεται ένα ποσό υπέρ των δομών της Κιβωτού.
Στις 20/12/2020, σειρά στην ανάγνωση παίρνουν οι ηθοποιοί Γιώργος Χρανιώτης και Λίνα Σακκά, που θα διαβάσουνε, μέσω Zoom, την ιστορία του Τζέφυ του γατούλη, που θα γινόταν σωματοφύλακας του βασιλιά, του Βύρωνα Δρούκα (εκδόσεις Παρισιάνου).
Για περισσότερες πληροφορίες: press@ela.edu.gr, https://ela.edu.gr/wp https://www.facebook.com/epikoinonia.ioannina