Συναυλία με τα μουσικά του σύνολα διοργανώνει το Δημοτικό Ωδείο Ιωαννίνων την Τετάρτη 14 Ιουνίου, στις 20:00, στον αύλειο χώρο του πολιτιστικού πολυχώρου «Δ. Χατζής» στα παλιά σφαγεία. Θα είναι μια συναυλία για το καλωσόρισμα του καλοκαιριού. Σε περίπτωση βροχής βέβαια, η εκδήλωση θα γίνει στην αίθουσα του πολιτιστικού πολυχώρου.
Υπεύθυνοι καθηγητές των Μουσικών Συνόλων είναι η Βασιλική Αρλέτου, ο Γεράσιμος Λώλης και η Μαριάνθη Καψάλη. Η είσοδος είναι ελεύθερη.