Τη βαθύτατη θλίψη του εκφράζει το Δημοτικό Συμβούλιο Ιωαννίνων για την απώλεια της Ιουλίας Κατσαδήμα, της «Κυρίας Ιουλίας», η οποία έζησε όλες τις μεγάλες και μικρές στιγμές της πόλης των Ιωαννίνων επί δεκαετίες, όπως σημειώνεται στο ψήφισμα.
Η Ιουλία Κατσαδήμα ήταν σύζυγος του Σπύρου Κατσαδήμα που είχε διατελέσει δήμαρχος Ιωαννίνων. Άφησε την τελευταία της πνοή σε ηλικία 104 ετών.
Το Δημοτικό Συμβούλιο εκφράζει παράλληλα τα συλλυπητήρια στην οικογένεια της εκλιπούσας ενώ αποφάσισε να καταθέσει στεφάνι στη μνήμη της όπως και να διαθέσει χρηματικό ποσό για την ενίσχυση των κοινωνικών και προνοιακών δομών του Δήμου.