Δεν μπόρεσε…

Εικόνα του άρθρου Δεν μπόρεσε…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 17/12/2017, 19:11

Με ήττα 1-0 στο Καραϊσκάκη και τον Δεκέμβριο χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, κλείνει τη χρονιά ο ΠΑΣ. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά προσπαθώντας να ανοίξει την άμυνα του ΠΑΣ που πήγε στο Φάληρο με πολλές ελλείψεις. Ο Γιάννης Πετράκης έκανε και αλλαγή στο τέρμα, βάζοντας τον Γιαννίκογλου βασικό, ο οποίος ήταν θετικός στις επεμβάσεις του. Παρότι ο ΠΑΣ δεν ήταν απειλητικός μπροστά, κρατούσε ανέπαφη την εστία του, επιτρέποντας λίγες ευκαιρίες στον Ολυμπιακό, στο πρώτο ημίχρονο. Το ίδιο περίπου συνέβαινε μέχρι το 63’, όταν ο Μάριν έβαλε ένα γκολ με φαλτσαριστό, δυνατό σου από τη τη γωνία σχεδόν της περιοχής. Λίγα λεπτά αργότερα, σε μια διεκδίκηση μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο ΠΑΣ φαίνεται να δικαιούται την εσχάτη των ποινών από τη μονομαχία του Κόντε με τον Οφόε. Στο 73’ δεν μέτρησε κανονικό γκολ του Ολυμπιακού, όταν ο Ανσαριφάρντ με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στην αναπήδησή της μέσα από τη γραμμή, ωστόσο το παιχνίδι συνεχίστηκε.