Δεν κερδίζει, δεν χάνει: 1-1 ο ΠΑΣ στην Τρίπολη

Εικόνα του άρθρου Δεν κερδίζει, δεν χάνει: 1-1 ο ΠΑΣ στην Τρίπολη
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/02/2023, 23:58

Άλλη μια ισοπαλία πρόσθεσε ο ΠΑΣ στην Τρίτπολη, παίρνοντας το 1-1 από τον γηπεδούχο Αστέρα.

Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα και με ωραίο φάουλ του Ριέρα προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό.

Ο ΠΑΣ όμως αντέδρασε και παρότι έχασε τον Παντελάκη, που αποχώρησε τραυματίας, κράτησε τη μπάλα, πλησίασε τα καρέ των γηπεδούχων και στο 37’, ισοφάρισε ο άνθρωπος για όλες τις δουλειές: Ο Ροδρίγο Εραμούσπε έκανε το 1-1 με πέναλτι που κέρδισε ο Τζίμας από τον Καρμόνα, νικώντας τον Παπαδόπουλο που μάντεψε σωστά, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει το πέναλτι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αδιάφορο γενικά, μέχρι την είσοδο του Νίνη που προσπάθησε να απειλήσει. O Αστέρας πίεσε στη συνέχεια, ο Τσιντώντας αντέδρασε σωστά στο 90', απέναντι στον Ζούγλη και ο ΠΑΣ έφυγε με τον βαθμό.