Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Άχρωμος, άτυχος, ισόπαλος…

Εικόνα του άρθρου Άχρωμος, άτυχος, ισόπαλος…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/03/2019, 23:27

Η αδυναμία στη δημιουργία και στο σκοράρισμα, συν την ατυχία στις λίγες φάσεις που έκανε, έφεραν ένα ακόμα «Χ» για τον ΠΑΣ, αποτέλεσμα που όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο οδυνηρό.

Το 0-0 με τη Λάρισα θα μπορούσαν να είναι τρεις βαθμοί, ειδικά στα πρώτα λεπτά του ματς, αλλά και στο τελευταίο τέταρτο. Ο Πάντελιτς στο πρώτο ημίχρονο σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ διαδοχικά από το 74’ και μετά ο Μάνος και ο Παμλίδης δύο φορές δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Παμλίδης είχε και τρίτη  κεφαλιά λίγο αργότερα, που μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

Η Λάρισα δεν φάνηκε ιδιαίτερα απειλητική, εκτός από τις αντεπιθέσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΣ την έκλεισε στην περιοχή της και την πίεσε, ιδιαίτερα με την είσοδο του Παμλίδη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Η ΑΕΛ έπαιζε με δέκα παίκτες από την αποβολή του Νούνιτς στο 74'.

Με την ισοπαλία αυτή ο ΠΑΣ είναι στους 23 βαθμούς, τέταρτος από το τέλος και με απόσταση τριών βαθμών από τον Λεβαδειακό, ο οποίος παίζει αύριο με τον ΟΦΗ.