Η Ασφάλεια Άρτας εξιχνίασε μια υπόθεση απάτης που έγινε τον περασμένο Απρίλιο, ως εξής:
Ένας υποψήφιος ενοικιαστής επικοινώνησε για μια αγγελία ενοικιαστηρίου. Πείστηκε της καταθέσει 450 ευρώ σε λογαριασμό τρίτου ως προκαταβολή για τη μίσθωση διαμερίσματος στην περιοχή των Αθηνών, για την οποία μίσθωση θα μεσολαβούσε υποτίθεται, το συγκεκριμένο άτομο που πήρε τα χρήματα.
Η σχηματισθείσα δικογραφία θα υποβληθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Άρτας.