Oikonomou pisoi

Αντέχει...

Εικόνα του άρθρου Αντέχει...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/04/2022, 21:56

Άλλη μια ισοπαλία, 0-0, πήρε ο ΠΑΣ στα πλέι οφ, στη Θεσσαλονίκη, με αντίπαλο τον Άρη.

Το πρώτο ημίχρονο του ματς ήταν αδιάφορο: ο Άρης είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο ΠΑΣ είχε την καλή άμυνα, οπότε τα ενδιαφέροντα ήταν πολύ λίγα.

Το δεύτερο μέρος όμως ξεκίνησε διαφορετικά. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις δύο πρώτες φάσεις της επανάληψης, ενώ στο 52’ ο Άρης είχε δοκάρι με τον Γκανέα, σε σουτ μέσα από την περιοχή του ΠΑΣ.

O Άρης απείλησε ξανά στο 64’ με τον Μανσίνι και στο 74’ με τον Καμαρά, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Στο 83’ ξανά ο Καμαρά δεν έπιασε την κεφαλιά καλά, σχεδόν μόνος με τον Λοντίγκιν. Στο επόμενο λεπτό ο Μανσίνι έστειλε φαλτσαριστά έξω τη μπάλα. Στο 89’ ο Κάργας, μετά από κόρνερ, έστειλε τη μπάλα άουτ με γυριστή κεφαλιά.

Στο ματς βρέθηκαν και οπαδοί του ΠΑΣ, αντιπροσωπεία των οποίων τίμησε τη μνήμη του δολοφονημένου οπαδού του Άρη, Άλκη Καμπανού.