Το Διοικητικό Συμβούλιο και τα μέλη του Συλλόγου Αμπελοκαλλιεργητών και Αμβυκούχων Ηπείρου εκφράζουν τα συλλυπητήριά τους στην οικογένεια του Λευτέρη Γκλίναβου.
«Ένα εργατικό μαχητή, ο οποίος ξεχώρισε για την ευγένεια και το ήθος του κι άφησε ανεξίτηλο το αποτύπωμά του στην αμπελουργία και την οινολογία στην περιοχή μας» όπως τονίζει και συμπληρώνει, μεταξύ άλλων: «Τα χνάρια του, θα τα αναγνωρίζουμε, μαζί με όλων των αμπελουργών που έφυγαν στα όμορφα αμπελοτόπια μας, στα δροσερά κελάρια και κατώγια μας».