Η ΑΔΕΔΥ Ιωαννίνων και η Ένωση Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος Περιφέρειας Ηπείρου, θα συνδιοργανώσουν εκδήλωση στις 14 Μαρτίου, στις 12.00 στα παλιά σφαγεία, για να βραβεύσουν την 5η ΕΜΑΚ και το πυροσβεστικό σώμα.
Την ανακοίνωση έκαναν ο πρόεδρος της ΑΔΕΔΥ Ιωαννίνων Χρήστος Γρίβας και ο πρόεδρος της Ένωσης, Βασίλης Βραστός.
Αμφότεροι τόνισαν ότι «πέρα από την προβολή του έργου, η εκδήλωση θα αποτελέσει και ένα ακόμα βήμα διεκδίκησης για την επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν οι εργαζόμενοι στο Πυροσβεστικό Σώμα».