Το πράσινο φως στον Δήμο Ιωαννιτών για την προμήθεια συστημάτων υπόγειας αποθήκευσης στην περιοχή της Σιαράβα έδωσε η Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ήπειρος», όπως ανακοίνωσε η Περιφέρεια Ηπείρου.
Το υποέργο –που κι αυτό χρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ- έχει προϋπολογισμό 208.320 ευρώ, και εντάσσεται στο πλαίσιο της ανάπλασης της συνοικίας αυτής των Ιωαννίνων.
Τα σημεία εγκατάστασης των υπόγειων κάδων αναμένεται να ανακοινωθούν από τον Δήμο.