Λυκ πίσω
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τι έγινε στους αγώνες μπάσκετ του σαββατοκύριακου

Εικόνα του άρθρου Τι έγινε στους αγώνες μπάσκετ του σαββατοκύριακου
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/02/2024, 09:30
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες μπάσκετ:


National league 1

2ος Όμιλος

Πρωτέας Γρεβενών-Πανελλήνιος 97-101 παρ.

Νίκη Βόλου-ΓΣ Σοφάδων 58-62

Νήαρ Ηστ-Αίολος Αγυιάς Πατρών 88-74

Εθνικός Πειραιά-Τρίκαλα Basket 79-77

Ρεπό: Εθνικός Λιβαδειάς

Βίκος Ιωαννίνων-ΝΕΟ Ληξουρίου 80-52

Δεκάλεπτα: 23-11, 49-22, 60-39, 80-52

Βίκος Ιωαννίνων (Δελέγκος): Μαυρογιάννης 15 (5), Τσιλούλης 14 (1), Χείλαρης 12 (2), Τάταρης 10, Αναγνωστάκης 11 (3), Ιβοσεφ 13 (1), Πάτρας 2, Σπυριδωνίδης, Μόρας, Αποστόλου, Καϊκάς 3 (1).

ΝΕΟ Ληξουρίου (Καυκής): Τσούκας 2, Ραΐτσεβιτς 8, Μανάκας 16 (2), Μακαριάδης 3, Μόσιαλος 14 (4), Κοντούδης 3 (1), Λαμπρόπουλος, Μαρούλης 2, Μπακέας Γ., Ματσούκης 3(1), Χοτζάι 1.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Τρίκαλα Basket 23 940-870 70

2) Νήαρ Ηστ 23 1008-936 72

3) Βίκος Ιωαννίνων 23 978-932 46

4) ΝΕΟ Ληξουρίου 22 1014-972 42

5) ΓΣ Σοφάδων 22 989-961 28

6) Αίολος Αγυιάς Πατρών 21 983-926 57

7) Εθνικός Λειβαδιάς 20 887-861 26

8) Εθνικός Πειραιά 20 915-935 -20

9) Πανελλήνιος 17 939-994 -55

10) Νίκη Βόλου 17 980-1043 -63

11) Πρωτέας Γρεβενών 14 858-1061 -203

* Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.
**Εκκρεμεί ο αγώνας Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος,

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 10/2)

ΓΣ Σοφάδων-Βίκος Ιωαννίνων

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Νίκη Βόλου

Πανελλήνιος-Νήαρ Ηστ

Εθνικός Λειβαδιάς-Εθνικός Πειραιά

Τρίκαλα Basket-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: ΝΕΟ Ληξουρίου


National league 2

1ος Όμιλος

Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 83-71

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 68-67

ΑΟ Αχαγιά 82-ΓΣ Γαργαλιάνων 53-65

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 89-58

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-Ιωάννινα ΣΚ 78-72

Δεκάλεπτα: 18-17, 39-33, 58-50, 78-72

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Ηλιόπουλος, Κουρόγλου

Δόξα Πύρρου (Παππάς): Μπάλλας 19, Πρίφτι, Θώδης, Ίλιτς 18(2), Ξιούρας 23(4), Ιωαννίδης 5(1), Γυφτοκώστας, Σταυρόπουλος 9(2), Δόνος 4, Μπαρτζώκας.

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 16, Ζώτος 8, Κουλουμπής, Τσιγγενόπουλος 4(1), Ραντιβόγεβιτς 25(4), Γκουντουβάς 10(2), Χίντζιος, Πετσίτης, Δάσκαλος 1, Μπαρτζώκας 8.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Παναχαϊκή ΓΕ 64-102

Δεκάλεπτα: 14-32, 32-53, 53-72, 64-102

Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης, Πάνος, Γεωργοσόπουλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Μαγκλάρας 21(1), Τούλιας 3(1), Παδιός, Κοντός 1, Μακρής 1, Τασουλής 7(1), Δέζος, Ματσαγγάς 2, Τσόλης Ν. 2, Θεοδωρόπουλος 12, Τσόλης Γ. 2, Ντούμας 13(1).

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Βανδώρος 6(2), Χρυσανθόπουλος Σπ. 5(1), Κουτσούκος, Ντάκοβιτς 16(1), Γκόβας 18(5), Γιαννικόπουλος 7(1), Καλογιάννης 8(2), Νικολάου 13, Μανωλάκης 14, Μπαλής 4(1), Αργυρόπουλος, Σάλαϊ 11.


Βαθμολογία

1. ΕΑ Προμηθέας 2014 11-2 24

2. ΑΟ Αχαγιά 82 10-4 24

3. ΓΣ Γαργαλιάνων 9-5 23

4. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 8-6 22

5. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 8-6 22

6. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 7-7 21

7. Παναχαϊκή ΓΕ 7-7 21

8. Ιόνιος ΑΣ 7-7 21

9. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 7-7 21

10. Ιωάννινα ΣΚ 5-8 18

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 4-10 18

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-14 14


Επόμενη αγωνιστική (15η, 11/2)

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΚΑΕ Παραμυθιάς

ΑΕ Γλαύκος Έσπερος-ΑΟ Αχαγιά 82

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας

Παναχαϊκή ΓΕ-Ιωάννινα ΣΚ

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιόνιος ΑΣ



Α1 γυναικών


Αθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας 57-67

Ελευθερία Μ.-ΠΑΣ Γιάννινα 76-74

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 95-44

Εύνικος-Ηρακλής 81-67

Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας 83-66

Ρεπό: Νίκη Λευκάδας


Η βαθμολογία

1) Παναθηναϊκός 26 1109-767 342
2) Ολυμπιακός 25 1115-734 381
3) Εσπερίδες 21 967-885 82
4) Ελευθερία Μοσχάτου 20 819-865 -46
5) Ηρακλής 20 911-991 -80
6) Πρωτέας Βούλας 19 874-884 -10
7) ΠΑΣ Γιάννινα 18 884-952 -68
8) ΠΑΟΚ 18 855-981 -126
9) Εύνικος 16 807-852 -45
10) Νίκη Λευκάδας 14 806-962 -156
11) Αθηναϊκός 13 808-1082 -274

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 21/2)
ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας
Ηρακλής-Ελευθερία Μοσχάτου
Πρωτέας Βούλας-Εύνικος
Εσπερίδες-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός
Ρεπό: ΠΑΟΚ


A2 γυναικών

2ος Όμιλος
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος 31-69
Πανσερραϊκός-Πυλαία 73-70
Παναθλητικός-Απόλλων Πτ. 91-32
Άρης-Ανόρθωση B. 69-73
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας, Πανόραμα

Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 53-49
Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Πάνος
Δεκάλεπτα: 14-14, 25-29, 42-43, 53-49
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 4, Μπαρτζώκα 11(3), Κρητικού 12(1), Βρασταμηνού 2, Γιωτίτσα 12(2), Βλάχβεη 12(1), Μπεκρή, Ρίζου, Δημοπούλου, Παπαδιά.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 4, Στεργίου 2, Γράψα Ευτ. 11(1), Σταμπή 13(3), Αντωνίου 2, Κουλακιώτη 5, Ντολοπούλου, Πουρπουτίδου 3(1), Γράψα Ευαγ., Κανέλλογλου 7, Αλασχκάρ 2.


Η βαθμολογία
1) Παναθλητικός 24 1004-482 522
2) Πανσερραϊκός 23 853-638 215
3) ΑΕ Πυλαίας 20 765-704 61
4) Ανόρθωση Βόλου 20 769-711 58
5) Πάνθηρες Καβάλας 19 713-581 132
6) Πιερικός Αρχέλαος 18 687-707 -20
7) ΑΣ Πανόραμα 17 659-647 12
8) ΜΕΝΤ 16 608-779 -171
9) Αρης 16 611-784 -173
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14 585-698 -113
11) ΣΚ Ιωάννινα 14 502-766 -264
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 12 563-822 -259

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 11/2)
Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-ΣΚ Ιωάννινα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Πανσερραϊκός
ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Αρης, Ανόρθωση Βόλου


ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Μαννι πισω dodoni back